(c) Newseria

W Warszawie powstanie miejsce promujące marki kobiece. Ma pomóc w rozwoju ich biznesu

Newseria  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Dharma to przestrzeń eventowa, kawiarnia i showroom marek kobiecych, która ma łączyć kobiety, wspierać wymianę doświadczeń i rozwój ich biznesów. Jej pierwsza siedziba powstaje na warszawskim Żoliborzu, ale już za trzy lata zgodnie z planem pojawią się kolejne zarówno w innych dzielnicach stolicy, jak i w różnych polskich miastach. 6 października ruszyła kampania crowdfundingowa na rzecz projektu. Jest to pierwsza taka zbiórka organizowana na rzecz prostej spółki akcyjnej.

Kobiety wciąż rzadko zasiadają we władzach spółek giełdowych. Celem jest podwojenie ich udziału do 2030 roku

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Przyczepka samochodowa dwuosiowa Neptun N7-263 2 rt z plandeką na kategorię b prawa jazdy

- Dharma jest przestrzenią stworzoną dla kobiet, aby wspierać je na wielu płaszczyznach. Z uwagi na to, że kobiety w mojej ocenie, a mam doświadczenie w pracy z ludźmi, z biznesami, potrzebują specjalnych narzędzi, specjalnej uwagi do tego, żeby mogły się rozwijać i efektywnie robić swoje biznesy - zaznacza w rozmowie z agencją Newseria Biznes Izabela Górska, założycielka Dharmy.

W pierwszym etapie ma powstać przestrzeń fizyczna, eventowa, która umożliwi kobietom organizacje różnego rodzaju warsztatów i spotkań mających na celu wspieranie uczestniczek w rozwoju poprzez wymianę doświadczeń lub zdobywanie nowych kompetencji. Otwarcie pierwszej siedziby Dharmy - z klubową kawiarnią i showroomem marek kobiecych - powinno nastąpić jesienią tego roku.

- Chcemy uruchomić showroom marek kobiecych, które są tworzone właśnie przez kobiety dla kobiet po to, aby wesprzeć kobiece biznesy - mówi Izabela Górska. - Projekt Dharma ma bardzo ważną misję poza płaszczyznami biznesowymi. Główne przesłanie tego projektu polega na tym, żeby wspierać kobiety i kobiecą społeczność, pozwalać im się realizować i robić ciekawe rzeczy.

Długofalowa strategia Dharmy zakłada dwa następne etapy rozwoju.

- W kolejnym etapie chcemy uruchomić sklep internetowy i społeczność online. Chodzi o to, aby Dharma nie miała tylko i wyłącznie fizycznej reprezentacji, ale też żeby budować przestrzeń w chmurze. Krótko mówiąc, żeby umożliwić włączenie się w ekosystem kobietom nie tylko z Warszawy - planuje założycielka.

Trzecim etapem będzie zbudowanie całej sieci Dharm w perspektywie kolejnych trzech lat. Zgodnie z planem mają się one znaleźć w każdej dzielnicy w Warszawie, a być może także w każdym większym mieście w Polsce.

- Chcemy, aby kobiety mogły się łączyć ze sobą nie tylko w przestrzeni jednego miasta, ale całego naszego kraju - dodaje Izabela Górska.

Jak podkreśla, kolejne etapy rozwoju będą możliwe tylko przy wsparciu inwestorów. Rozpoczęła się kampania crowdfundingowa dostępna pod adresem inwestuje.dharma-zoliborz.pl, w ramach której inicjatorki projektu zapraszają do współpracy szerokie grono kobiet. Projekt jest adresowany do wszystkich pań, które coś tworzą, np. ręcznie wykonaną biżuterię, albo np. robią warsztaty rozwojowe, organizują wydarzenia,

- Po tym, jak zostaną akcjonariuszkami Dharmy, mogą włączyć swoje programy, pomysły do naszej strategii po to, żeby również czerpać z tego korzyści. Bardzo się cieszę, że podjęliśmy decyzję o crowdfundingu, z uwagi na to, że nasza firma tak naprawdę opiera się na społeczności i celem crowdfundingu - oczywiście poza aspektem finansowym, czyli zebrania pieniędzy - jest aktywizacja kobiet - podkreśla założycielka Dharmy.

Jak dodaje, nie każda kobieta jest gotowa na uruchomienie własnego biznesu, a nabycie akcji w takim projekcie daje szansę na rozwój, ograniczając jednocześnie ryzyko. Kampania crowdfundingowa Dharmy jest wyjątkowa, bo to pierwsza taka zbiórka w Polsce na rzecz prostej spółki akcyjnej. To nowy rodzaj spółki kapitałowej, który można zakładać od 1 lipca br. Dzięki nieskomplikowanej rejestracji i elastycznej strukturze ma ułatwić podejmowanie działalności gospodarczej wszystkim tym, którzy opierają swój pomysł biznesowy na wiedzy, a także posiadają umiejętności jego doskonalenia.

Obecnie najpopularniejszą formę prowadzenia działalności biznesowej w Polsce stanowią jednoosobowe działalności gospodarcze, wpisywane do rejestru CEIDG. Według danych za 2020 rok działalność gospodarczą prowadzi 0,79 mln kobiet i 1,56 mln mężczyzn, zatem kobiet prowadzących własny biznes jest o połowę mniej.

Izabela Górska przez ostatnie dziewięć lat współtworzyła dwie największe przestrzenie coworkingowe w Warszawie. Jedną z nich jest CIC Warsaw, obecnie zlokalizowane w Varso przy ul. Chmielnej 73. To właśnie w tych wnętrzach podczas cyklicznej imprezy Thursday Gathering opowiadała potencjalnym inwestorkom i beneficjentkom o projekcie Dharma i jego misji społecznej. Thursday Gathering to coczwartkowe bezpłatne spotkania społeczności innowatorów organizowane przez Fundację Venture Café Warsaw i jej partnerów.SZUKAJ WIADOMOŚCI LIFESTYLE REGIONALNE WARSZAWA MAZOWIECKIE KOBIETA BIZNES KALKULATOR VAT ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂Treść wypowiedzi:

N: Czym jest Dharma i dlaczego ona powstała?

Dharma jest projektem kierowanym do kobiet, tak naprawdę Dharma jest fizyczną lokalizacją, która powstaje na warszawskim Żoliborzu po to, żeby wspierać kobiety i pomóc im realizować się na kilku płaszczyznach. Jako lokalizacja będzie składała się z trzech elementów: po pierwsze, będzie to przestrzeń eventowa, która umożliwia robienie różnego rodzaju warsztatów, spotkań, które mają na celu wspieranie kobiet poprzez wymianę doświadczeń, uczenie się nowych kompetencji i tym podobnych aspektów, które mogą zawierać się w jakimś programie szkoleniowym. Drugim elementem jest kawiarnia, która jest miejscem spotkań, wiadomo do czego służy kawiarnia, zawsze jest miło, kiedy jest miejsce, gdzie można spędzić czas. I trzecim elementem jest showroom marek kobiecych, tworzonych właśnie przez kobiety dla kobiet po to, aby wesprzeć biznesy kobiece. Czyli reasumując, Dharma jest przestrzenią stworzoną dla kobiet po to, aby wspierać kobiety na pełnej płaszczyźnie różnych ważnych rzeczy w życiu kobiety, w życiu kobiet tak naprawdę. Z uwagi na to że po prostu kobiety w mojej ocenie a jakby mam doświadczenie w kontekście pracy z ludźmi, pracy z biznesami, kobiety potrzebują specjalnych narzędzi, specjalnej uwagi do tego, żeby pomóc im wzrastać, żeby mogły się rozwijać i efektywnie robić swoje biznesy np.

N: Czy taka właśnie przestrzeń coworkingowa to takie szczególnie dobre rozwiązanie właśnie w czasie pandemii?

Myślę, że pandemia jest rzeczą, która przeminie prędzej czy później, myślę że jeśli przestrzeń jest prowadzona w sposób pełny uwagi, to nie jest ona w żaden sposób problematyczna. Jestem cofounderem tej przestrzeni, w której aktualnie się znajdujemy, czyli Cambridge Innovation Center Warsaw, mamy tutaj 8 tys. metrów kwadratowych, funkcjonujemy przez całą pandemię, mamy 100 firm na pokładzie i praktycznie na palcach jednej ręki można było policzyć przypadku COVID-u. Więc myślę, że jeśli dba się o przestrzeń, to nie jest ona w żaden sposób problematyczna.

N: Jaka jest długofalowa strategia biznesowa właśnie dla Dharmy?

Długofalowa strategia jest już zaplanowana, tak naprawdę składa się z trzech etapów. Pierwszym etapem jest uruchomienie lokalizacji, mam nadzieję że uda nam się to już zrobić z końcem jesieni tego roku, po tym jak pomyślnie przejdziemy i sfinalizujemy kampanię crowdfundingową, którą właśnie za chwilę rozpoczynamy. Następnie kolejnym etapem jest to, aby uruchomić sklep internetowy i społeczność online, czyli żeby Dharma nie miała tylko i wyłącznie fizycznej reprezentacji, ale też żeby budować przestrzeń w chmurze krótko mówiąc, żeby umożliwić włączenie się w ekosystem właśnie kobiet, kobiet nie tylko z Warszawy. A trzecim, już takim najdalszym etapem, który mam nadzieję zaczniemy uruchamiać za jakieś 3 lata od rozpoczęcia projektu jest to, żeby po prostu Dharma znalazła się w każdej dzielnicy w Warszawie, a być może nawet w każdym większym mieście w Polsce, aby kobiety mogły się łączyć ze sobą nie tylko w przestrzeni jednego miasta, ale po prostu całego naszego kraju.

N: Ten pierwszy krok, jaki kobieta powinna wykonać to jaki to jest krok, jak zgłosić się do Dharmy?

Pierwszym krokiem jest tak naprawdę to, aby zacząć nas śledzić i śledzić nasze poczynania. Z końcem września rozpoczynamy, tak jak wspomniałam, kampanię crowdfundingową, która umożliwi kobietom zostanie akcjonariuszką, czyli inwestorką naszego projektu, a to daje już bardzo dużą możliwość do tego, żeby mieć wpływ na to jak Dharma będzie wyglądać. Czyli wszystkie kobiety, które tworzą różnego rodzaju rzeczy, czy to fizyczne, bo np. tworzą biżuterię, albo np. robią warsztaty, jakieś rozwojowe wydarzenia, mogą zostać akcjonariuszkami Dharmy i włączyć swoje programy, swoje pomysły do naszej strategii po to, żeby również mieć w tym korzyść. Bardzo się cieszę, że podjęliśmy taką decyzję, aby zacząć robić crowdfunding z uwagi na to, że nasza firma tak naprawdę opiera się na społeczności i celem crowdfundingu, oczywiście poza aspektem finansowym, czyli zebrania pieniędzy jest aktywizacja kobiet, czyli danie im możliwości do tego, aby mogły się włączyć. Jak wiadomo, nie każda z nas jest już tu i teraz gotowa na to, ażeby rozpocząć swój biznes, albo zacząć robić jakieś wielkie projekty, a w momencie, kiedy jest taka możliwość jak nabycie akcji w danej firmie, nie ponosimy aż tak ogromnej odpowiedzialności, a jednak możemy się włączyć. Więc dlatego wydaje mi się, że pierwszym krokiem do włączenia się w rozwój Dharmy i naszych projektów, naszych produktów jest właśnie zainwestowanie.

N: Proszę opowiedzieć o tej kampanii crowdfundingowej właśnie związanej z projektem.

Kampania crowdfundingowa, z którą tak jak wspomniałam, ruszamy z końcem września będzie bardzo wyjątkową kampanią z kilku przyczyn. Pierwszym powodem tak naprawdę wyjątkowości jest to, że będzie to pierwsza kampania crowdfundingowa w Polsce robiona na prostej spółce akcyjnej. Prosta spółka akcyjna to jest nowy podmiot biznesowy, który został latem tego roku wprowadzony, który właśnie daje możliwość wydzielania akcji wartości spółki. Więc pierwszy crowdfunding w Polsce robiony na prostej spółce akcyjnej to jest właśnie projekt Dharmy. I to wiąże się z tym, że każda osoba, która potencjalnie chciałaby mieć wpływ na włączenie się w rozwój projektu, może zainwestować, może zostać akcjonariuszem i kształtować rozwój projektu, ale przede wszystkim stać się częścią społeczności, którą zamierzamy zacząć budować. Nieskromnie powiem, że będę pierwszą kobietą, która robi kampanię crowdfundingową, do tego na prostej spółce akcyjnej, więc myślę że to też czyni wyjątkową całą tę akcję i cały ten projekt.

Projekt, który rozpoczęłam jest projektem, który ma bardzo dużą misję, oczywiście ma bardzo dużo płaszczyzn biznesowych, które mają rację bytu i wyglądają bardzo dobrze. Niemniej jednak głównym przesłaniem tego projektu jest to, żeby wspierać kobiety i wspierać kobiecą społeczność i pozwalać kobietom się realizować, włączać się aby robić ciekawe rzeczy i móc współtworzyć biznesy. Bo tak jak powiedziałam, nie każda kobieta na swoim etapie życia jest gotowa, żeby robić coś sama, a wiadomo, w społeczności siła, dlatego zapraszam do współpracy.★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Wzorniki polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Pędzle Do Makijażu polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Cienie polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Oczy polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Make Up polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)Informacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••