Pixel-mixer/PixaBay

Szok dla kierowców. Oprócz paliwa rosną także ceny ubezpieczenia OC...

Informacje prasowe/oprac. mobo.blog  •  14.10.2021 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Eksperci porównywarki Ubea.pl ostrzegali niedawno, że średnie składki ubezpieczeń komunikacyjnych OC mogą niebawem znów wzrosnąć. Znacząca podwyżka cen ubezpieczenia w lipcu potwierdza te prognozy. Choć sierpień 2021 roku dał kierowcom nadzieję, że podwyżki średniej składki OC nie będą długotrwałe, to wrześniowe dane nie są już jednak optymistyczne. Ile kosztuje obecnie ubezpieczenie OC? Dlaczego ceny OC rosną?

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Przyczepka samochodowa dwuosiowa Neptun N7-263 2 rt z plandeką na kategorię b prawa jazdy

Sprzedaż udziałów bez podatku. Czy to w ogóle możliwe?

Analizując wzrost średniej wartości szkody likwidowanej z OC, eksperci Ubea.pl ostrzegali przed tym, że już niedługo ceny ubezpieczenia mogą zacząć ponownie rosnąć. I faktycznie: w lipcu spełnił się niekorzystny dla kierowców scenariusz. W siódmym miesiącu roku średni koszt OC wzrósł aż o 5% w porównaniu z czerwcem. Dodatkowych powodów do niepokoju dla właścicieli samochodów dostarczają doniesienia na temat inflacji oraz wypadkowości na drogach. Czy zatem kierowcy powinni obawiać się kolejnych wyraźnych podwyżek OC?

Posiadacze aut skarżą się ostatnio na wiele podwyżek. Szczególnie dotkliwe są wysokie ceny paliw. Wszystko wskazuje na to, że właściciele aut zaczęli też odczuwać podwyżkę kosztów obowiązkowych polis OC.

Po rekordowych wzrostach składek z lipca i spokojnym sierpniu przyszedł czas na analizę danych porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl z września 2021 roku. Niestety, wrześniowe statystyki wskazują na sporą podwyżkę przeciętnego kosztu polis OC. Średnia składka takich ubezpieczeń oferowanych online osiągnęła najwyższy poziom od listopada 2020 roku.

Jak powstaje barometr OC?

Barometr OC przygotowywany przez Ubea.pl powstaje co miesiąc na bazie ponad 100 000 rzeczywistych i anonimowych kalkulacji wykonywanych przez internautów. Z tych obliczeń wyciągana jest średnia składka OC oferowana online przez ubezpieczycieli współpracujących z porównywarką. Następnie taka składka zostaje porównana do wyniku ze stycznia danego roku, który stanowi punkt odniesienia dla barometru (poziom 100).

Ceny OC wzrosły gwałtownie!

Jeszcze w czerwcu składka OC wynosiła ok. 95% wyniku ze stycznia. Tymczasem w lipcu ceny ubezpieczeń poszybowały i osiągnęły poziom bardzo zbliżony do tego notowanego na początku roku. Nagła lipcowa podwyżka była największą zmianą od dłuższego czasu - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl. Jakie są przyczyny aż tak znaczącej podwyżki? Ma ona najprawdopodobniej związek z inflacją oraz wzrostem wartości szkód likwidowanych z OC.

Ponadto, po sprawdzeniu danych z września 2021 roku okazało się, że średnia składka znacznie przewyższa tę ze stycznia. Przeciętna cena OC we wrześniu br. stanowiła ok. 102% wyniku ze stycznia - informuje Paweł Kuczyński z porównywarki Ubea.pl.

Ubezpieczyciele na pewno biorą pod uwagę wysoką inflację oraz dane dotyczące liczby wypadków drogowych. W III kwartale 2021 r. takich zdarzeń było najprawdopodobniej sporo ze względu na wakacyjne podróże Polaków, którzy w czasie pandemii chętniej wybierają dojazd autem na urlop - tłumaczy Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Na szczęście, nie wszyscy ubezpieczyciele zdecydowali się już na równie gwałtowne podwyżki cen OC. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń można szybko znaleźć tę firmę, która zaproponuje najkorzystniejszą ofertę.

informacja prasowa

SZUKAJ WIADOMOŚCI LIFESTYLE UBEZPIECZENIA MOTORYZACJA OC PORÓWNYWARKI FINANSE KONSUMENT TRANSPORT KALKULATOR VAT ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Upominkowe polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Zestawy Do Hybryd polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Urządzenia polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

W Pałacu Prezydenckim eksperci odpowiadali na pytania o COVID?19

Portugalia: tysiące osób mieszka podczas pandemii na kempingachInformacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••