Sarah Brown/Unsplash/zdjęcie ilustracyjne

Holandia: z powodu Covid-19 rośnie liczba oszustw ubezpieczeniowych

PAP  •  29.10.2021 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Z powodu pandemii Covid-19 wzrasta liczba oszustw ubezpieczeniowych w Holandii, informuje holenderskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli. Ubezpieczyciele przyłapali w zeszłym roku na oszustwie około 13 tys. osób, które łącznie próbowały wyłudzić kwotę 88 mln euro.

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Przyczepka samochodowa dwuosiowa Neptun N7-263 2 rt z plandeką na kategorię b prawa jazdy

Sprzedaż udziałów bez podatku. Czy to w ogóle możliwe?

W 2018 roku udowodniono także oszustwo 73 firmom. W 2019 r. liczba ta wzrosła do 125, a w 2020 r. do 172. W tym roku jest już dwustu nieuczciwych przedsiębiorców - twierdzi dyrektor generalny organizacji Richard Weurding.

Według ubezpieczycieli dużą rolę odgrywa pandemia koronawirusa. Jako przykład podają właściciela restauracji, który w marcu zeszłego roku postanowił się pozbyć swojej firmy, ponieważ jego obroty drastycznie spadły z powodu przymusowego zamknięcia cateringu. Postanowił więc podpalić swój biznes.

Okazało się jednak, że spłonął cały budynek, a śledztwo wykazało, że zrobiono to celowo. Zarządca musiał zapłacić właścicielowi nieruchomości odszkodowanie w wysokości 56 tys. euro i został skazany na trzy lata więzienia.

Holenderskie Stowarzyszenie Ubezpieczycieli informuje, że najczęściej oszustwa dotyczyły ubezpieczeń komunikacyjnych, takich jak ubezpieczenie samochodu. Zwykle polegają one na wyolbrzymianiu szkody lub składaniu podwójnego roszczenia.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ tebe/

SZUKAJ WIADOMOŚCI ZAGRANICA EPIDEMIEIZARAZY OSZUSTWO UBEZPIECZENIA NLD HOLANDIA HAGA LIFESTYLE KALKULATOR VAT ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

W Pałacu Prezydenckim eksperci odpowiadali na pytania o COVID?19

Portugalia: tysiące osób mieszka podczas pandemii na kempingach

Niemcy/ Resort zdrowia: wydano kilkadziesiąt milionów więcej certyfikatów szczepień niż dawek szczepionki

Tajlandia/ Władze: do końca roku Covid-19 ma być uznany za chorobę endemiczną

Finlandia: w pandemii koronawirusa rodzi się więcej dzieci niż wcześniejInformacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••