Braden Collum/Unsplash/zdjęcie ilustracyjne

Dlaczego bankrutuje tak wielu bardzo bogatych sportowców?

MarketNews24  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Słynni koszykarze, hokeiści czy tenisiści często bankrutują po 3-4 latach od zakończenia kariery, a powodem jest ich edukacja ekonomiczna. To od poziomu edukacji zależy dlaczego jedne kraje są bogate, gdy inne są biedne.

Kryterium rządowej pomocy dla najbiedniejszych gmin było to czy rządzi w nich PiS

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Przyczepka samochodowa dwuosiowa Neptun N7-263 2 rt z plandeką na kategorię b prawa jazdy

Edukacja jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na dochody osobiste. Osoby z wyższym wykształceniem statystycznie mają wyższe dochody niż przeciętne krajowe wynagrodzenie.

To studia umożliwiają wyrobienie w nas zdolności abstrakcyjnego myślenia, które pozwala na poprawę warunków życia także całego społeczeństwa.

- Jeżeli ktoś wygra bardzo duże pieniądze lub bogaty sportowiec kończy swoją karierę to jak pokazują dane nie tylko z USA po 4-5 latach bankrutuje ponieważ nie ma wiedzy jak się zachowywać na rynku - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, były prezes GUS, autor książki „Dlaczego jedni są bogaci a inni nie”.

W Polsce pozytywny jest przykład Wojciecha Fibaka, który zarobił dziesięć razy mniej niż inny słynny tenisista Boris Becker.

- Fibak jest nadal bogatym człowiekiem, a Becker zadłużył się na 50 mln funtów i w Londynie sąd ogłosił jego bankructwo, co pokazuje jak ważna jest edukacja ekonomiczna w procesie bogacenia się społeczeństwa – wyjaśnia B.Wyżnikiewicz.

SZUKAJ WIADOMOŚCI BIZNES SPORT FINANSE PIENIĄDZE BANKRUCTWO SPORTOWCY SPORT KALKULATOR VAT ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Upominkowe polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Zestawy Do Hybryd polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Urządzenia polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

W Pałacu Prezydenckim eksperci odpowiadali na pytania o COVID?19

Portugalia: tysiące osób mieszka podczas pandemii na kempingachInformacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••