Bill Mead/Unsplash/zdjęcie ilustracyjne

Spółdzielnie energetyczne to korzystna opcja w OZE

eNewsroom.pl  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

W Polsce sektor elektroenergetyczny jest bardzo ściśle powiązany z państwem. Państwo kontroluje praktycznie wszystkie grupy energetyczne produkujące prąd, a także sprawuje kontrolę nad sieciami przesyłowymi.

To nie koniec podwyżek cen prądu

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Proponowane ugody z bankami znajdują akceptację niewielu frankowiczów

Są to bardzo silne powiązania, które skutkują brakiem zmian w systemie energetycznym. Status quo nie musi jednak dalej trwać – zarówno interesariusze prywatni, jak i inwestorzy państwowi mogą działać na rzecz odnawialnych źródeł energii. W Polsce już 700 tys. gospodarstw domowych korzysta z paneli fotowoltaicznych.

– Tam, gdzie państwowa energetyka sobie nie radzi, lub działa zbyt wolno, ludzie biorą sprawy w swoje ręce i sami zaczynają sobie wytwarzać prąd – powiedział serwisowi eNewsroom Bernard Swoczyna, specjalista ds. magazynowania energii WWF. – Wskazuje to na potrzebę zmiany w polskiej energetyce i zwiększenie inwestycji w odnawialne źródła energii. Polska powinna wspierać budowanie społeczności energetycznych – co jest szczególnie istotne ze względu na to, że prawo umożliwiające ich tworzenie już istnieje i parę takich spółdzielni powstało. W tych spółdzielniach energia jest produkowana z odnawialnych źródeł, natomiast są one wciąż połączone z siecią energetyczną – co zapewnia zasilanie przez cały czas. Dzięki korzystaniu z energii odnawialnej ceny w spółdzielniach są niższe. Ci, którzy należą do spółdzielni energetycznych mają ceny prądu zakontraktowane na niskim poziomie i na długie lata – podkreśla Swoczyna.

BIZNES OZE ENERGETYKA ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Wirtualna Rzeczywistość polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Koraliki polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Rowery Miejskie, Cruisery polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Odkurzacze Samochodowe polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Żele polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Tabletki, Kapsułki Do Zmywarek polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)Informacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••