Jonathan Francisca/Unsplash/zdjęcie ilustracyjne

Życie w luksusie w polskim stylu

MarketNews24  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Pomimo obaw z początku roku, związanych z pandemią, nieruchomości luksusowe w 2021 r. sprzedawały się rewelacyjnie, przyczyniła się do tego polityka NBP przez wiele miesięcy nie przeciwdziałająca rekordowemu wzrostowi inflacji.

Hity tegorocznych wzrostów cen

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Proponowane ugody z bankami znajdują akceptację niewielu frankowiczów

Takim przykładem w stolicy jest Złota 44, gdzie działają dwie różne firmy, jedna sprzedaje apartamenty, gdy druga je wynajmuje.

- W budynku tym mamy 72 apartamenty i podpisujemy umowy na ostatnie 2-3 apartamenty, a jest to przede wszystkim efekt tego, że wszyscy bardzo boimy się inflacji - mówi w rozmowie z MarketNews24 Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający funduszem Catella Polska. – Jest to także sposób osób bogatych na inwestowanie długoterminowe we wzrost wartości.

Przez kilka lat rynek nieruchomości luksusowych był zdominowany przez Warszawę, pomimo tego, że to zaledwie sześć apartamentowców.

- Teraz dobrym rynkiem dla naszego funduszu jest Trójmiasto, zwłaszcza że w Warszawie skończyły się grunty, na których można postawić nowe, atrakcyjnie zlokalizowane apartamentowce. Apartamentami w Trójmieście bardzo zainteresowani są turyści ze Skandynawii – wyjaśnia D.Węglicki. – Miłym zaskoczeniem są obecnie mniejsze miejscowości turystyczne, jak Karpacz czy Polanica Zdrój, to właśnie dlatego, że tam można jeszcze kupić względnie tanie działki pod inwestycję.

Zaczynający się rok nie przyniesie jednak znaczącego wzrostu transakcji na rynku apartamentów, a to ze względu na brak nowych produktów wystawionych na sprzedaż. Rok będzie trudny, nie ze względu na pandemię, ale z powodu zmian, które wprowadza tzw. Polski Ład.

BIZNES FINANSE PIENIĄDZE LIFESTYLE LUKSUS PODATKI ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Odkurzacze Samochodowe polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Żele polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Tabletki, Kapsułki Do Zmywarek polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Inne Sztućce polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Line polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

J polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)Informacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••