(c) Newseria

Rafał Zawierucha: Internet ma też swoją czarną stronę. Najgorszy jest hejt i fake newsy

Newseria  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Aktor zdecydowanie potępia tych, którzy dla wywołania chwilowej sensacji publikują w sieci fake newsy. Takie nieprawdziwe informacje, które błyskawicznie docierają do wielu odbiorców, mogą bowiem zniszczyć komuś karierę, związek, a nawet życie. Rafał Zawierucha apeluje więc, by używać internetu z głową, do komunikowania się, do rozwijania swoich pasji i poszerzania wiedzy, ale bez hejtu, obrażania i szerzenia nienawiści.

Kraska: na dzień dzisiejszy nie przewidujemy żadnych ograniczeń na święta 1-2 listopada

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Proponowane ugody z bankami znajdują akceptację niewielu frankowiczów

Świat online stał się integralną częścią codziennego życia. Na jedno kliknięcie są zakupy, praca, nauka, a nawet relacje i emocje. Użytkownicy sieci intensywnie lajkują, komentują, udostępniają i czatują. W gąszczu przeróżnych informacji trudno jest jednak czasami oddzielić prawdę od kłamstwa i manipulacji.

- Internet jest niewątpliwie taką platformą, takim nośnikiem i medium, które potrafi w sekundę zalać świat jakąś informacją czy newsem. Ja bardzo negatywnie odnoszę się do tego, że ludzie wypuszczają fake newsy, bo to jest coś, co może niesamowicie skrzywdzić człowieka, tak naprawdę może zmienić bieg historii, jeśliby już zagłębiać się dalej. Oczywiście jak najbardziej trzeba korzystać z internetu, ale powinna być tam też pewnego rodzaju rama czy jakieś obostrzenia, prawa, które powinny regulować to, kto i  jak może się wypowiadać - mówi agencji Newseria Lifestyle Rafał Zawierucha.

Aktor zauważa, że internetowi hejterzy czują się w sieci anonimowi i bezkarni. Obrażają więc innych, szkalują, nękają, a nawet kierują pod ich adresem groźby. Jego zdaniem takie sytuacje absolutnie nie powinny mieć miejsca.

- Wolność słowa nie powinna powodować, że krzywdzimy drugiego człowieka, że w konsekwencji on się boi. Nie można szerzyć strachu czy nienawiści. Ale niestety internet to medium, które niewątpliwie też ma moc krzywdy wyrządzanej drugiemu człowiekowi albo właśnie tworzenia sztucznej rzeczywistości, w którą inni wierzą, a często okazuje się to zwyczajnym blefem i nieprawdą - mówi.

Rafała Zawieruchę można teraz oglądać w serialu Behawiorysta na platformie Player Original. To opowieść - ostrzeżenie o czasach, w których przemoc staje się spektaklem, a internet narzędziem do sterowania opinią publiczną.

- Będzie to też w serialu pokazane i też będą pewnego rodzaju, można powiedzieć, krople rzucone do tego morza i oceanu, żebyśmy sami w sobie szukali tej granicy, tego dobrego smaku. Chyba o to najbardziej chodzi, bo internet jest jak najbardziej potrzebny i może być dla nas źródłem odkrywania świata szybciej, łatwiej i bezpieczniej, ale też ma swoją czarną stronę - dodaje aktor.LIFESTYLE MEDIA RAFAŁ ZAWIERUCHA INTERNET WIRTUALNY ŚWIAT FAKE NEWS HEJT SERIAL BEHAWIORYSTA ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂Treść wypowiedzi:

Internet jest niewątpliwie taką platformą, takim nośnikiem, medium, które potrafi zalać świat w sekundę jakąś informacją czy newsem. Ja bardzo negatywnie odnoszę się do tego, że ludzie wypuszczają fake newsy i to jest coś, co może niesamowicie skrzywdzić człowieka, może zmienić bieg tak naprawdę historii, jeśliby już idąc tak, zagłębiać się dalej. Więc internet jest takim medium do wykorzystania jak najbardziej, ale powinna być tam też pewnego rodzaju rama, czy jakieś obostrzenia, czy jakieś prawa, które powinny regulować to, kto, jak może się wypowiadać. Chociaż mamy wolność słowa oczywiście, ale żeby ta wolność nie powodowała, że krzywdzimy drugiego człowieka, nie powodowała, że drugi człowiek będzie się bał, żeby nie szerzyć strachu, nienawiści. Więc to jest to medium, które niewątpliwie też ma tę moc niestety krzywdy wyrządzanej drugiemu człowiekowi, albo jakiemuś właśnie tworzeniu sztucznej rzeczywistości, w którą inni wierzą, a często okazuje się to zwyczajnym blefem i nieprawdą. Więc to też będzie tu w serialu pokazane i też będą pewnego rodzaju takie, można powiedzieć, krople rzucone do tego morza i oceanu, żebyśmy sami gdzieś tam w sobie szukali tej może granicy, tego gdzieś tam dobrego smaku. Chyba o to najbardziej chodzi, bo internet jest jak najbardziej potrzebny i może być dla nas źródłem w ogóle odkrywania świata szybciej, łatwiej i bezpieczniej, ale też ma tę swoją czarną stronę.★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Żele polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Tabletki, Kapsułki Do Zmywarek polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Inne Sztućce polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Line polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

J polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Nietłukące Naczynia polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)Informacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••