Francesca Tosolini/Unsplash/zdjęcie ilustracyjne

Inwestowanie w mieszkania przy wysokiej inflacji i podwyżkach stóp procentowych

MarketNews24  •  24.01.2022 • @Facebook@Twitter@Linkedin@Pinterest@WhatsApp

Wysoka inflacja, której przyczyną jest bardzo szybki wzrost opłat za energię powoduje, że przy podwyżkach stóp procentowych trafioną inwestycją będzie kupno mieszkania bądź domu zeroenergetycznego.

Przed świętami ceny na stacjach paliw spadną, ale mniej niż obiecuje rząd

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

Przyczepka samochodowa dwuosiowa Neptun N7-263 2 rt z plandeką na kategorię b prawa jazdy

Niemal we wszystkich miastach wojewódzkich ceny nowych mieszkań są najwyższe w historii. Najmocniej w ciągu roku mieszkania zdrożały w Krakowie i Wrocławiu. Tu ceny poszły w górę o 1200-1300 złotych w przeliczeniu na metr. O prawie tysiąc złotych wzrosły też w Zielonej Górze, która przez wiele lat należała do grona najtańszych miast wojewódzkich. Najmniejsze podwyżki odnotowano w Opolu (ok. 350 zł za m kw.) oraz w Poznaniu, gdzie stawki niemal nie wzrosły.

Natomiast skutki podwyżek cen energii i gazu będziemy bardzo dotkliwie odczuwać od początku 2022 r.

- Rośnie inflacja, a w ślad za nią będą rosły stopy procentowe, przed skutkami rosnących kosztów można się bronić kupując nowoczesny dom lub mieszkanie w nowoczesnym budynku, ponieważ możemy bardzo dużo zaoszczędzić na wydatkach na energię elektryczną - mówi w rozmowie z MarketNews24 Kuba Karliński, autor bloga o nieruchomościach, założyciel firmy Magmillon. – W domach z lat 80. i 90. koszt ogrzewania może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Niskoenergetyczne lub zeroenergetyczne domy mogą zniwelować skutki podwyżek stóp procentowych w postaci wyższych comiesięcznych rat kredytowych.

- Powstają w Polsce projekty domów, które produkują więcej energii niż jej zużywają – dodaje K.Karliński.

SZUKAJ WIADOMOŚCI BIZNES INWESTYCJE FINANSE PIENIĄDZE NIERUCHOMOŚCI GIEŁDA BANKOWOŚĆ KALKULATOR VAT ★ Obserwuj Google News ★Najnowsze wiadomości ⥂

Przyczepa samochodowa Neptun N7-263 rtr z burtami 40 cm oraz resorem i amortyzatorem

2828 polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

4218 polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Duo Acrylgel 7 G polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Duo Acrylgel polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)

Ręcznie Malowane polecane hity na styczeń 2022 w sklepach internetowych (e-commerce)Informacje publikowane w serwisie informacyjnym mobo.blog nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Publikowane na stronach serwisu informacje nie stanowią oferty.© 2022 mobo.blog • info@mobo.blog
mobo •••